Uitslag Oscars 2015

Oscars 2015 nominaties

Oscars 2015 nominaties

Vannacht zijn de Oscars uitgereikt vanuit het Dolby Theatre in Hollywood. De 87th Annual Academy Awards werden gepresenteerd door Neil Patrick Harris.

De grote winnaar is Birdman. De film was genomineerd voor negen Oscars en nam vier beeldjes mee naar huis.

De film The Grand Budapest Hotel van regisseur Wes Anderson heeft ook vier Oscars in de wacht gesleept. De film, met onder andere Ralph Fiennes en Edward Norton in de hoofdrol, was ook in negen categorieën genomineerd.

Bekijk hieronder de volledige lijst van winnaars!

Best Picture
– American Sniper
Birdman
– Boyhood
– The Grand Budapest Hotel
– The Imitation Game
– Selma
– The Theory of Everything
– Whiplash

Best Director
Alexandro G. Iñárritu, Birdman
– Richard Linklater, Boyhood
– Bennett Miller, Foxcatcher
– Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
– Morten Tyldum, The Imitation Game

Best Actor
– Steve Carell, Foxcatcher
– Bradley Cooper, American Sniper
– Benedict Cumberbatch, The Imitation Game
– Michael Keaton, Birdman
Eddie Redmayne, The Theory of Everything

Best Actress
– Marion Cotillard, Two Days One Night
– Felicity Jones, The Theory of Everything
Julianne Moore, Still Alice
– Rosamund Pike, Gone Girl
– Reese Witherspoon, Wild

Best Supporting Actor
– Robert Duvall, The Judge
– Ethan Hawke, Boyhood
– Edward Norton, Birdman
– Mark Ruffalo, Foxcatcher
J.K. Simmons, Whiplash

Best Supporting Actress
Patricia Arquette, Boyhood
– Laura Dern, Wild
– Keira Knightley, The Imitation Game
– Emma Stone, Birdman
– Meryl Streep, Into the Woods

Best Original Screenplay
Birdman
– Boyhood
– Foxcatcher
– The Grand Budapest Hotel
– Nightcrawler

Best Adapted Screenplay
– American Sniper
The Imitation Game
– Inherent Vice
– The Theory of Everything
– Whiplash

Best Foreign Language Film
Ida
– Leviathan
– Tangerines
– Timbuktu
– Wild Tales

Best Animated Feature
Big Hero 6 (Walt Disney Pictures)
– The Boxtrolls (Focus Features)
– How to Train Your Dragon 2 (DreamWorks Animation)
– Song of the Sea (GKIDS)
– The Tale of Princess Kaguya (GKIDS)

Best Production Design
The Grand Budapest Hotel
– The Imitation Game
– Interstellar
– Into the Woods
– Mr. Turner

Best Cinematography
Birdman
– The Grand Budapest Hotel
– Ida
– Mr. Turner
– Unbroken

Best Costume Design
– Milena Canonero – The Grand Budapest Hotel
– Mark Bridges – Inherent Vice
– Colleen Atwood – Into the Woods
– Anna B. Sheppard and Jane Clive – Maleficent
– Jacqueline Durran – Mr. Turner

Best Makeup and Hairstyling
– Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
– Guardians of the Galaxy

Best Film Editing
– American Sniper
– Boyhood
– The Grand Budapest Hotel
– The Imitation Game
Whiplash

Best Original Score
The Grand Budapest Hotel
– The Imitation Game
– Interstellar
– Mr. Turner
– The Theory of Everything

Documentary
Citizenfour (RADiUS-TWC)
– Finding Vivian Maier (Sundance Selects)
– Last Days in Vietnam (American Experience)
– The Salt of the Earth (Sony Pictures Classics)
– Virunga (Netflix)

Best Documentary—Short
Crisis Hotline: Veterans Press 1
– Joanna
– Our Curse
– The Reaper
– White Earth

Best Animated Short
– The Bigger Picture – Daisy Jacobs en Christopher Hees
– The Dam Keeper – Robert Kondo en Dice Tsutsumi
Feast – Patrick Osborne en Kristina Reed
– Me and My Moulton – Torill Kove
– A Single Life – Joris Oprins

Best Live Action Short
– Aya
– Boogaloo and Graham
– Butter Lamp
– Parvaneh
The Phone Call – Mat Kirkby and James Lucas

Best Sound Editing
American Sniper
– Birdman
– The Hobbit: The Battle of the Five Armies
– Interstellar
– Unbroken

Best Sound Mixing
– American Sniper
– Birdman
– Interstellar
– Unbroken
Whiplash

Best Visual Effects
– Captain America: The Winter Soldier
– Dawn of the Planet of the Apes
– Guardians of the Galaxy
Interstellar
– X-Men: Days of Future Past