De Oscar 2014 winnaars!

Oscar 2014

Gisteravond zijn in het Kodak Theatre in Los Angeles voor alweer de 86e keer de Academy Awards uitgereikt, in de volksmond beter bekend als de Oscar®. Bekijk hieronder de lijst met winnaars!

Beste Film:
American Hustle
Nebraska
Captain Philips
Philomena
Dallas Buyers Club
12 Years a Slave – WINNAAR
Gravity
The Wolf of Wall Street
Her

Beste Acteur in een Hoofdrol:
Christian Bale: American Hustle
Chiwetel Ejiofor: 12 Years a Slave
Bruce Dern: Nebraska
Matthew McConaughey: Dallas Buyers Club – WINNAAR
Leonardo Dicaprio: The Wolf of Wall Street

Beste Actrice in een Hoofdrol:
Amy Adams: American Hustle
Judi Dench: Philomena
Cate Blanchett: Blue Jasmine – WINNAAR
Meryl Streep: August: Osage County
Sandra Bullock: Gravity

Beste Acteur in een Ondersteunende Rol:
Barkhad Abdi: Captain Philips
Jonah Hill: The Wolf of Wall Street
Bradley Cooper: American Hustle
Jared Leto: Dallas Buyers Club – WINNAAR
Michael Fassbender: 12 Years a Slave

Beste Actrice in een Ondersteunende Rol:
Sally Hawkins: Blue Jasmine
Julia Roberts: August: Osage County
Jennifer Lawrence: American Hustle
June Squibb: Nebraska
Lupita Nyong’o: 12 Years a Slave – WINNAAR

Beste Animatiefilm:
The Croods
Frozen – WINNAAR
Despicable Me 2
The Wind Rises
Ernest & Celestine

Beste Cinematografie:
The Grandmaster: Philippe Le Sourd
Gravity: Emmanuel Lubezki – WINNAAR
Inside Llewyn Davis: Bruno Delbonnel
Nebraska: Phedon Papamichael
Prisoners: Roger A. Deakins

Beste Kostuum Ontwerp:
American Hustle: Michael Wilkinson
The Grand Master: William Chang Suk Ping
The Great Gatsby: Catherine Martin – WINNAAR
The Invisible Woman: Michael O’Connor
12 Years a Slave: Patricia Norris

Beste Regie:
American Hustle: David O. Russell
Gravity: Alfonso Cuarón – WINNAAR
Nebraska: Alexander Payne
12 Years a Slave: Steve McQueen
The Wolf of Wall Street: Martin Scorsese

Beste Documentaire Film:
The Act of Killing: Joshua Oppenheimer en Signe Byrge Sørensen
Cutie and the Boxer: Zachary Heinzerling en Lydia Dean Pilcher
Dirty Wars: Richard Rowley en Jeremy Scahill
The Square: Jehane Noujaim en Karim Amer
20 Feet from Stardom: Morgan Neville, Gil Friesen en Caitrin Rogers – WINNAAR

Beste Documentaire van een Kort Onderwerp:
CaveDigger: Jeffrey Karoff
Facing Fear: Jason Cohen
Karama Has No Walls: Sara Ishaq
The Lady in Number 6: Music Saved My Life: Malcolm Clarke en Nicholas Reed – WINNAAR
Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall: Edgar Barens

Beste Editing:
American Hustle: Jay Cassidy, Crispin Struthers en Alan Baumgarten
Captain Phillips: Christopher Rouse
Dallas Buyers Club: John Mac McMurphy en Martin Pensa
Gravity: Alfonso Cuarón en Mark Sanger – WINNAAR
12 Years a Slave: Joe Walker

Beste Buitenlandse Film:
The Broken Circle Breakdown: België
The Great Beauty: Italië – WINNAAR
The Hunt: Denemarken
The Missing Picture: Cambodja
Omar: Palestina

Make Up en Haarstyling:
Dallas Buyers Club: Adruitha Lee en Robin Mathews – WINNAAR
Jackass Presents: Bad Grandpa: Stephen Prouty
The Lone Ranger: Joel Harlow en Gloria Pasqua-Casny

Muziek – Beste Originele Score:
The Book Thief: John Williams
Gravity: Steven Price – WINNAAR
Her: William Butler en Owen Pallett
Philomena: Alexandre Desplat
Saving Mr. Banks: Thomas Newman

Muziek – Beste Originele Nummer:
“Alone Yet Not Alone” – Alone Yet Not Alone: Muziek door Bruce Broughton; tekst door Dennis Spiegel
“Happy” – Despicable Me 2: Pharrell Williams
“Let it Go” – Frozen: Kristen Anderson-Lopez en Robert Lopez – WINNAAR
“The Moon Song” – Her: Muziek door Karen O; tekst door Karen O en Spike Jonze
“Ordinary Love” – Mandela: Long Walk to Freedom: Muziek door Paul Hewson, Dave Evans, Adam Clayton em Larry Mullen; tekst door Paul Hewson

Beste Productie Ontwerp:
American Hustle: Judy Becker en Heather Loeffler
Gravity: Andy Nicholson, Rosie Goodwin en Joanne Woollard
The Great Gatsby: Catherine Martin en Beverley Dunn – WINNAAR
Her: K.K. Barrett en Gene Serdena
12 Years a Slave: Adam Stockhausen en Alice Baker

Beste Korte Animatiefilm:
Feral: Daniel Sousa en Dan Golden
Get a Horse!: Lauren MacMullan en Dorothy McKim
Mr. Hublot: Laurent Witz en Alexandre Espigares – WINNAAR
Possessions: Shuhei Morita
Room on the Broom: Max Lang en Jan Lachauer

Beste Korte Film:
Aquel No Era Yo (That Wasn’t Me): Esteban Crespo
Avant Que De Tout Perdre (Just Before Losing Everything): Xavier Legrand en Alexandre Gavras
Helium: Anders Walter en Kim Magnusson – WINNAAR
Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take Care of Everything?): Selma Vilhunen en Kirsikka Saari
The Voorman Problem: Mark Gill en Baldwin Li

Beste Sound Editing:
All is Lost: Steve Boeddeker en Richard Hymns
Captain Philips: Oliver Tarney
Gravity: Glenn Freemantle – WINNAAR
The Hobbit: The Desolation of Smaug: Brent Burge
Lone Survivor: Wylie Stateman

Beste Sound Mixing:
Captain Philips: Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith en Chris Munro
Gravity: Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead en Chris Munro – WINNAAR
The Hobbit: The Desolation of Smaug: Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick en Tony Johnson
Inside Llewyn Davis: Skip Lievsay, Greg Orloff en Peter F. Kurland
Lone Survivor: Andy Koyama, Beau Borders en David Brownlow

Beste Visuele Effecten:
Gravity: Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk en Neil Corbould – WINNAAR
The Hobbit: The Desolation of Smaug: Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton en Eric Reynolds
Iron Man 3: Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash en Dan Sudick
The Lone Ranger: Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams en John Frazier
Star Trek Into Darkness: Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann en Burt Dalton

Beste Schrijver – Adapted Screenplay:
Before Midnight: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
Captain Philips: Billy Ray
Philomena: Steve Coogan en Jeff Pope
12 Years a Slave: John Ridley – WINNAAR
The Wolf of Wall Street: Terence Winter

Beste Schrijver – Original Screenplay:
American Hustle: Eric Warren Singer en David O. Russell
Blue Jasmine: Woody Allen
Dallas Buyers Club: Craig Borten en Melisa Wallack
Her: Spike Jonze – WINNAAR
Nebraska: Bob Nelson