De BAFTA’s winnaars

BAFTA 2015 presentator Stephen Fry

BAFTA 2015 presentator Stephen Fry

De winnaars van de 68e British Academy Film Awards (BAFTA) 2015 zijn bekend! Met vier awards heeft The Grand Budapest Hotel van regisseur Wes Anderson de meeste BAFTA’s ontvangen, gevolgd door Whiplash, Boyhood en The Theory of Everything met ieder 3 awards. Alle winnaars op een rij:

  • Beste Film:
    Birdman
    Boyhood
    The Grand Budapest Hotel
    The Imitation Game
    The Theory of Everything

  • Beste Britse Film:
    71
    The Imitation Game
    Paddington
    Pride
    The Theory of Everything
    Under the Skin

  • Beste Debuut van een Britse Schrijver, Regisseur of Producer:
    Elaine Constantine (Writer/Director) – Northern Soul
    Gregory Burke (Writer), Yann Demange (Director) – 71
    Hong Khaou (Writer/Director) – Lilting
    Paul Katis (Director/Producer), Andrew De Lotbiniere (Producer) – Kajaki: The True Story
    Stephen Beresford (Writer), David Livingstone (Producer) – Pride

  • Beste Niet Engels Gesproken Film:
    Ida – Pawel Pawlikowski, Eric Abraham, Piotr Dzieciol, Ewa Puszczynska
    Leviathan – Andrey Zvyagintsev, Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov
    The Lunchbox – Ritesh Batra, Arun Rangachari, Anurag Kashyap, Guneet Monga
    Trash – Stephen Daldry, Tim Bevan, Eric Fellner, Kris Thykier
    Two Days, One Night – Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Denis Freyd

  • Documentaire:
    20 Feet From Stardom
    20,000 Days on Earth
    Citizenfour
    Finding Vivian Maier
    Virunga

  • Animatie Film:
    Big Hero 6
    The Boxtrolls
    The Lego Movie

  • Director:
    Alejandro G. Iñárritu, Birdman
    Richard Linklater, Boyhood
    Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
    James Marsh, The Theory Of Everything
    Damien Chazelle, Whiplash

  • Origineel Script:
    Birdman – Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris Jr, Armando Bo
    Boyhood – Richard Linklater
    The Grand Budapest Hotel – Wes Anderson
    Nightcrawler – Dan Gilroy
    Whiplash – Damien Chazelle

  • Aangepast Script:
    American Sniper – Jason Hall
    Gone Girl – Gillian Flynn
    The Imitation Game – Graham Moore
    Paddington – Paul King
    The Theory Of Everything – Anthony McCarten

  • Beste Acteur:
    Benedict Cumberbatch – The Imitation Game
    Eddie Redmayne – The Theory of Everything
    Jake Gyllenhaal – Nightcrawler
    Michael Keaton – Birdman
    Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel

  • Beste actrice:
    Amy Adams – Big Eyes
    Felicity Jones – The Theory of Everything
    Julianne Moore – Still Alice
    Reese Witherspoon – Wild
    Rosamund Pike – Gone Girl

  • Beste Mannelijke Bijrol:
    Edward Norton – Birdman
    Ethan Hawke – Boyhood
    J.K. Simmons – Whiplash
    Mark Ruffalo – Foxcatcher
    Steve Carell – Foxcatcher

  • Beste Vrouwelijke Bijrol:
    Emma Stone – Birdman
    Imelda Staunton – Pride
    Keira Knightley – The Imitation Game
    Patricia Arquette – Boyhood
    Rene Russo – Nightcrawler

  • Beste Filmmuziek:
    Birdman – Antonio Sanchez
    The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat
    Interstellar – Hans Zimmer
    The Theory of Everything – Johann Johannsson
    Under the Skin – Mica Levi

  • Cinematografie:
    Birdman – Emmanuel Lubezki
    The Grand Budapest Hotel – Robert Yeoman
    Ida – Lukasz Zal, Ryszard Lenczewski
    Interstellar – Hoyte van Hoytema
    Mr. Turner – Dick Pope

  • Beste Editing:
    Birdman – Douglas Crise, Stephen Mirrione
    The Grand Budapest Hotel – Barney Pilling
    The Imitation Game – William Goldenberg
    Nightcrawler – John Gilroy
    The Theory Of Everything – Jinx Godfrey
    Whiplash – Tom Cross

  • Production Design:
    Big Eyes – Rick Heinrichs, Shane Vieau
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen, Anna Pinnock
    The Imitation Game – Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald
    Interstellar – Nathan Crowley, Gary Fettis
    Mr. Turner – Suzie Davies, Charlotte Watts

  • Kostuumontwerp:
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero
    The Imitation Game – Sammy Sheldon Differ
    Into The Woods – Colleen Atwood
    Mr. Turner – Jacqueline Durran
    The Theory Of Everything – Steven Noble

  • Make-up & Haar
    The Grand Budapest Hotel – Frances Hannon
    Guardians Of The Galaxy – Elizabeth Yianni-Georgiou, David White
    Into The Woods – Peter Swords King, J. Roy Helland
    Mr. Turner – Christine Blundell, Lesa Warrener
    The Theory Of Everything – Jan Sewell

  • Geluid:
    American Sniper – Walt Martin, John Reitz, Gregg Rudloff, Alan Robert Murray, Bub Asman
    Birdman – Thomas Varga, Martin Hernández, Aaron Glascock, Jon Taylor, Frank A. Montaño
    The Grand Budapest Hotel – Wayne Lemmer, Christopher Scarabosio, Pawel Wdowczak
    The Imitation Game – John Midgley, Lee Walpole, Stuart Hilliker, Martin Jensen
    Whiplash – Thomas Curley, Ben Wilkins, Craig Mann

  • Special Visual Effects:
    Dawn Of The Planet Of The Apes – Joe Letteri, Dan Lemmon, Erik Winquist, Daniel Barrett
    Guardians Of The Galaxy – Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner, Nicolas Aithadi
    The Hobbit: The Battle Of The Five Armies – Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White
    Interstellar – Paul Franklin, Scott Fisher, Andrew Lockley
    X-Men: Days Of Future Past – Richard Stammers, Anders Langlands, Tim Crosbie, Cameron Waldbauer

  • Britse Korte Animatie:
    The Bigger Picture – Chris Hees, Daisy Jacobs, Jennifer Majka
    Monkey Love Experiments – Ainslie Henderson, Cam Fraser, Will Anderson
    My Dad – Marcus Armitage

  • Britse Korte Film:
    Boogaloo And Graham – Brian J. Falconer, Michael Lennox, Ronan Blaney
    Emotional Fusebox – Michael Berliner, Rachel Tunnard
    The Karman Line – Campbell Beaton, Dawn King, Tiernan Hanby, Oscar Sharp
    Slap – Islay Bell-Webb, Michelangelo Fano, Nick Rowland
    Three Brothers – Aleem Khan, Matthieu de Braconier, Stephanie Paeplow

  • The Rising Start Award
    Gugu Mbatha-Raw
    Jack O’Connell
    Margot Robbie
    Miles Teller
    Shailene Woodley