71ste BAFTA Awards winnaars

71ste BAFTA Awards winnaarsGisterenavond werden voor de 71ste keer de BAFTA Awards (British Academy of Film and Television Arts Awards) uitgereikt. Dit zijn de belangrijkste Britse filmprijzen en een graadmeter voor de aankomende Oscaruitreiking. De grote winnaar van de avond was de Brits-Amerikaanse film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, die maar liefst vijf prijzen in de wacht wist te slepen. De film van regisseur Martin McDonagh deed het vorige maand ook al bijzonder goed bij de Golden Globes. Ook The Shape of Water, Blade Runner 2049 en Darkest Hour deden het erg goed. Hieronder een overzicht met alle genomineerden en winnaars.

BESTE FILM
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BESTE REGISSEUR
Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
Luca Guadagnino (Call Me by Your Name)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

BESTE HOOFDROLSPEELSTER
Annette Bening (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Saoirse Ronan (Lady Bird)

BESTE HOOFDROLSPELER
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Jamie Bell (Film Stars Don’t Die in Liverpool)
Timothée Chalamet (Call Me by Your Name)

BESTE VROUWELIJKE BIJROL
Allison Janney (I, Tonya)
Kristin Scott Thomas (Darkest Hour)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Lesly Manville (Phantom Thread)
Octavia Spencer (The Shape of Water)

BESTE MANNELIJKE BIJROL
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Hugh Grant (Paddington 2)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

BESTE BRITSE FILM
Darkest Hour
The Death of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BESTE DEBUUT VAN EEN BRITSE SCHRIJVER, REGISSEUR OF PRODUCENT
Gareth Tunley, Jack Healy Guttman & Tom Meeten (The Ghoul)
Rungano Nyoni & Emily Morgan (I Am Not a Witch)
Johnny Harris & Thomas Napper (Jawbone)
Lucy Cohen (Kingdom of Us)
Alice Birch, William Oldroyd & Fodhla Cronin O’Reilly (Lady Macbeth)

BESTE NIET-ENGELSTALIGE FILM
Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman

BESTE DOCUMENTAIRE
City of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel: Truth to Power
Jane

BESTE ANIMATIEFILM
Coco
Loving Vincent
My Life as a Courgette

BESTE ORIGINELE SCRIPT
Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BESTE BEWERKTE SCRIPT
Call Me by Your Name
The Death of Stalin
Film Stars Don’t Die in Liverpool
Molly’s Game
Paddington 2

BESTE ORIGINELE MUZIEK
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water

BESTE CINEMATOGRAFIE
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BESTE MONTAGE
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BESTE PRODUCTIEDESIGN
Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

BESTE KOSTUUMDESIGN
Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
Phantom Thread
The Shape of Water

BESTE MAKE-UP & HAAR
Blade Runner 2049
Darkest Hour
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder

BESTE GELUID
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

BESTE SPECIALE VISUELE EFFECTEN
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

BESTE BRITSE KORTE ANIMATIE
Have Heart
Mamoon
Poles Apart

BESTE BRITSE KORTE FILM
Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

BESTE OPKOMEND TALENT (volgens het publiek)
Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O’Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet